HP od PVZP
HP od PVZP

Nacházíte se: naše soutěže > Soutěžte a vyhrajte CD K. T. O.: Kamarádi táborových ohňů - Je nám pade!

Soutěžte a vyhrajte CD K. T. O.: Kamarádi táborových ohňů - Je nám pade!

10.6.2013 - 16.6.2013

Oslava rovné padesátky hraní a zpívání naší trampské a country legendy! Nová kompilace přináší kompletní přehled: od začátků v akustickém triu, přes postupné narůstání obsazení a mírnou elektrifikaci, až po důležité období s Waldemarem Matuškou. Kapelník F. Hacker pečlivě vybíral písničky tak, aby krom všech slavných došlo i na ty poprvé k dispozici na CD.
Soutěžte a vyhrajte CD K. T. O.: Kamarádi táborových ohňů - Je nám pade!

Je to velmi příjemné poslouchání trampské klasiky, povědomých tradicionálů, amerických songů s českými texty i písniček psaných přímo pro K. T. O. Jejich instrumentální zdatnost byla doplněna o sólově a sborově mimořádné vokály, zčásti navazující na předválečnou hudební scénu, ale moderně přenášející onu náladu do poslední třetiny 20. století. Samostatnou kapitolou je spolupráce s manžely Matuškovými, posunující kapelu do špičky našeho popu, aniž by se ztratily zdravé základy z osady Ztracenka.

K. T. O. poměrně často hostovali na amerických country festivalech, kde se rozhodně neztratili. K původním předlohám totiž dokázali přidat speciální „něco“, občerstvující i pro tamní namlsané posluchače. U nás pak patřili a patří mezi to absolutně nejlepší, co se v kraji urodilo. Písně jako Šejdy lejdy, Posázavskej Dan, Chajda na vodě, Ve strážním koši, Mariňák, Zrádný banjo, Nelly Bly, Tuhle náturu mám, Tečka, Ohýnek hoří, Co děláš, to dělej rád, Jen se přiznej, že ti scházím, Za klobouk si vrásky dej či Pár nocí, pár jisker, zčásti se zpívajícími W. a O. Matuškovými či Danou Hackerovou, jsou už navždy fajn.

Hodnocení soutěže: Průměrné hodnocení: 3,5 z 5ti hvězdiček, hodnotilo: 0 soutěžících
Nápověda: www.supraphon.cz

Zobrazit další soutěže od Soutez.cz

V této soutěži můžete také získat 3 kredity

Výherci

  1. CD K. T. O.: Kamarádi táborových ohňů - Je nám pade!
    • HANA KOBLÍŽKOVÁ, CHRAST U CHRUDIMI

Otázky a odpovědi

  1. Kdy vyšlo CD K. T. O.: Kamarádi táborových ohňů - Je nám pade?
    • 5. června 2013
    • 6. června 2013
    • 7. června 2013
Tato soutěž již byla ukončena
Zavřít ×

PVZP0732 sleva HAV